Dąbkowice z lotu ptakaDąbkowice to mała miejscowość położona na wąskim pasku lądu porośniętym lasem sosnowym, między Morzem Bałtyckim i jeziorem Bukowo. To idealne wprost miejsce do wypoczynku od gwaru – słowa „spokój oraz cisza” nabierają tu literalnego znaczenia. Sąsiednie miejscowości to – Dąbki – oddalone są o ok sześć km na północny wschód, a ok 5 kilometrów w drugą stronę leżą Łazy. Ale dojechać do Dąbkowic da się tylko od miejscowości Dąbki – stamtąd wiedzie szosa, która kończy się w Dąbkowicach. Do okolicznych miejscowości bez problemu dojedziemy rowerem.

Dąbkowicka plaża w żadnym razie nie jest tłoczna, nawet podczas szczytu sezonu urlopowego – każdy znajdzie na tej piaszczystej, szerokiej plaży wystarczającą ilość miejsca dla siebie oraz rodziny. Co więcej, poniektórzy olśnieni tutejszą plażą przyjeżdżają nawet z sąsiednich Dąbek. Jeżeli ktoś marzy o klimacie dzikiej plaży powinien odwiedzić tę w Dąbkowicach. Tutaj można faktycznie wypocząć!

Dąbkowice, dzięki położenia nad jeziorem Bukowo to doskonałe miejsce dla wędkarzy – da się tu złowić sieję, okonia, sandacza czy węgorza. Z tego położenia zadowoleni są również amatorzy sportów wodnych – kitesurferzy, windsurferzy, kajakarze czy żeglarze.

Dąbkowice noclegi to zaledwie parę domów, ośrodków wypoczynkowych, kempingów – cisza i spokój – jeśli chcesz spędzić urlop w Dąbkowicach musisz wcześnie rezerwować pobyt.

Polecamy

Nadmorzem.com - pokoje i domki nad morzem Nadmorzem.com - pokoje i domki nad morzem