Jezioro BukowoJezioro Bukowo to typowe jezioro przybrzeżne, które powstało na skutek zamykania nadmorskiej zatoki mierzeją. Cechą charakterystyczną jezior przybrzeżnych jest to, że są one stosunkowo płytkie w porównaniu np z jeziorami polodowcowymi. Nie inaczej jest w przypadku jeziora Bukowo – średnia głębokość nie przekracza 3 m. Jezioro położone jest między nadmorskimi miejscowościami: Łazy, Dąbkowice, Dąbki.

Brzegi jeziora Bukowo są porośnięte szuwarami dającymi schronienie dla wielu gatunków ptaków. Jezioro Bukowo to wymarzone miejsce dla wędkarzy – występuje tu około 20 gatunków ryb – poza popularnymi również w innych jeziorach sandaczami, okoniami, węgorzami – występuje tu populacja płoci wędrownej, wędrująca między jeziorem a morzem oraz chroniony minóg rzeczny.

W 1925 roku połączono jezioro Bukowo z morzem przez wykonanie przekopu, a dla wzmocnienia wydm na jego brzegach posadzono drzewa. W Dąbkach znajduje się marina żeglarska z pełnym zapleczem sanitarnym. Nad Brzegami jeziora zlokalizowane są wypożyczalnie oferujące sprzęt wodniacki, a szkółki – lekcje windsurfingu, czy żeglarstwa. Latem po jeziorze można wybrać się na wycieczkę statkiem spacerowym.

Nadmorskie jezioro Bukowo to ciekawa propozycja na wczasy – spędzamy je nad morzem ale i nad jeziorem!

Polecamy

Nadmorzem.com - pokoje i domki nad morzem Nadmorzem.com - pokoje i domki nad morzem